• 09125724840
  • 021-33255925
  • تهران

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کاشت میلگرد
کاشت میلگرد

کاشت میلگرد چیست؟

 برای مقاوم‌سازی و تقویت ساختمان و سازه‌های بتنی بسیار لازم و ضروری است. با استفاده از روش‌های مختلف می‌توان اجزا و سازه‌های فولادی را به سازه‌های بتنی متصل کرد. اتصال برقرار شده بین این دو المان باید بتواند نیروهای وارد شونده به هر دوی آن‌ها را تحمل کند.

کاشت میلگرد یا همان کاشت آرماتور امروزه یک روش تست‌شده، تائید شده و قابل‌اعتماد در پروسه مقاوم‌سازی سازه‌های بتنی می‌باشد که به کرّات در پروژه‌های بزرگ و کوچک استفاده می‌شود از این مِتُد همچنین در طرح‌های توسعه‌ای و به منظور دوخت و اتصال بتن قدیمی به بتن جدید استفاده می‌شود.

روش اجرا در بتن چگونه است؟

در کل، روش ایمپلنت در بتن، بسیار اقتصادی و کاربردی است و به دلیل این‌که امکان اصلاح نواقص و ایجاد تغییرات در نقشه‌های اجرایی و طرح‌های مقاوم‌سازی سازه‌ها را فراهم می‌کند، بسیار موردتوجه قرار گرفته است. در این میان نباید فراموش کرد که دانش کافی برای کاشت میلگرد در بتن، امری بسیار مهم است و اگر درست انجام نشود، می‌تواند نتیجه دلخواه را به همراه نداشته باشد. همچنین باید توجه داشته باشید که در اجرای این سیستم، باید مقاومت کششی کل، بیشتر از مقاومت کششی میلگرد باشد.

پس از انجام محاسبات، طرح آماده می‌شود و جزئیات آن به طور دقیق مشخص می‌گردد برخی از موارد ذکر شده در این دسته از طرح‌ها عبارتند از:

کاربردها:

  1. مقاوم‌سازی سازه‌های بتنی مثل ستون‌ها، تیرها، فونداسیون و … در ساختمان‌های قدیمی و حتی جدید
  2. نصب پلیت در بدنه سازه‌های بتنی جهت آهن‌کشی و همچنین به منظور نصب پلیت بر روی شناژ یا فونداسیون جهت نصب ستون‌های فلزی
  3. جهت توسعه افقی ساختمان‌ها و دوخت بتن قدیمی به بتن جدید
  4. به منظور افزایش طبقات ساختمان از طریق مقاوم سازی انتظار ستون‌ها
  5. نصب اینستالیشن‌ها یا ساپورت‌های تاسیساتی (instalation)

نصب رول بولت

اجرای کاشت میلگرد چگونه است؟