ژاکت فلزی


اجرای ژاکت فلزی
| گروه مقاوم سازان پایتخت

 

استفاده از ژاکت فلزی یکی از بهترین روش های مقاوم سازی ساختمان در برابر حوادثی مانند زلزله می باشد.
این روش که در قسمت های مختلف اعم از ستون ها، تیرها، اتصالات و دال های ساختمان اجرا می شود، وضعیت شکل پذیری ساختمان را از طریق برقراری فشار محیطی ارتقا می بخشد.
لازم به ذکر است برای اجرای ژاکت فولادی، از ورق های فلزی در اشکال مختلف و به صورت دور پیچ و نواری استفاده می شود.
بهتر است بدانید اجرای این روش، مستلزم دانش بالا و بهره مندی از نیروی کار حرفه ای و کار بلد می باشد. از این رو توصیه می کنیم برای استفاده از این روش و اطمینان از نصب باکیفیت و استفاده از بهترین متریال اولیه، از خدمات مجموعه مقاوم سازان استفاده کنید.
در این صورت علاوه بر مقاوم سازی ساختمان با استفاده از بهترین و مقام ترین متریال اولیه، این خدمات را به صورت تضمین شده و ارائه گارانتی معتبر دریافت خواهید نمود.

 

مزایای استفاده از ژاکت فلزی

 

یکی از بزرگ ترین مزایای استفاده از ژاکت فولادی، بررسی و رفع مشکلات سازه ای است که در اغلب قاب های بتنی به وجود می آید. چرا که این روش بر خلاف مقاوم سازی ساختمان، به استفاده از ژاکت بتنی برای اجرای قالب بندی هیچ نیازی ندارد. لذا می توان نتیجه گرفت سرعت اجرای پروژه با استفاده از ژاکت فلزی نسبت به ژاکت بتنی، به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.
خاطر نشان می شود ژاکت فولادی بهترین گزینه برای محصور سازی بتن در ستون ها بوده و نسبت به ژاکت بتنی، مشکلات کمتری برای معماری ساختمان ایجاد می کند.

 

کاربرد ژاکت فلزی

 

بهتر است بدانید ژاکت فولادی کاربردهای بی شماری در پروژه های معماری و ساختمان سازی دارد. به طوری که موارد زیر تنها چند مورد از کاربردهای مهم این ژاکت در امور ساختمان سازی هستند:

  1. محصور سازی و افزایش مقاومت هسته بتن
  2. افزایش مقاومت برش در عناصر مورد استفاده در سازه
  3. افزایش مقاومت خمشی و مقاومت فشاری ساختمان
  4. بهبود سختی در سازه های جانبی
  5. افزایش مقاومت ستون ها و تیرها

 

آشنایی با ژاکت فلزی | مقاوم سازان پایتخت

نحوه اجرای ژاکت فلزی

 

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، استفاده از ژاکت فولادی روشی مناسب برای افزایش مقاومت ساختمان های بتنی به شمار می رود.
این ژاکت علاوه بر افزایش مقاومت و بهبود شکل پذیری ساختمان، در افزایش وزن ساختمان نیز نقش قابل ملاحظه ای دارد.
برای اجرای ژاکت فولادی فاصله بین ورقه های فلزی و بتن حدود ۵ ساتنی متر در نظر گرفته شده. و فضای مذکور با استفاده از چسب رزین اپوکسی پر می گردد.
شایان ذکر است برای اجرای ژاکت فولادی به صورت دور پیچ، فضای خالی میان ژاکت و بتن را با گروت اپوکسی سه جزئی پر می کنند که در مقایسه با رزین اپوکسی مقرون به صرفه تر است.

 

یک پیشنهاد ویژه

 

اجرای ژاکت فلزی از جمله خدماتی است که به صورت کاملاً حرفه ای توسط مجموعه مقاوم سازان پایتخت ارائه می شود. خاطر نشان می شود متریال مورد استفاده در ژاکت فولادی اجرا شده توسط این مجموعه، از میان بهترین و باکیفیت ترین متریال فولادی انتخاب می شود.

 

راه های ارتباطی با مجموعه مقاوم سازان پایتخت

 

 ۰۹۱۲۵۷۲۴۸۴۰

 ۰۲۱-۳۳۲۵۵۹۲۵

 

 تهران – میدان شهدا – پشت اداره برق – کوچه شفیعی – بن بست پوریان – پلاک ۱۳