آشنایی با انواع چسب کاشت میلگرد کالم

بررسی انواع چسب کاشت میلگرد کالم

 

 

کاشت میلگرد یکی از اقدامات رایج در صنعت ساختمان سازی می باشد که با قرار گرفتن میلگردهای فولادی در دراخل بتن مقاومت لازم را برای سازه فراهم می آورد.
برای کاشت میلگردها در داخل سازه های بتنی از چسب های مخصوصی استفاده می شود. چسب های کاشت میلگرد، چسب هایی هستند که از رزین و هاردنر تشکیل می شوند و از آن ها برای چسباندن میلگرد در قسمت هایی از سازه که بتن ریزی در آن انجام شده است، استفاده می کنند. شما با بازدید از این مقاله مطالب مفیدی را در رابطه با آشنایی با انواع چسب کاشت میلگرد کالم مطالعه خواهید نمود.

لطفاً ۳ دقیقه ای جهت مطالعه محتوای پیش رو با ما همراه باشید.

استفاده از چسب کاشت میلگرد

 

در گذشته برای کاشت میلگرد از ملات استفاده می کردند. اما امروزه چسب های مخصوصی برای کاشت میلگرد وجود دارند که جایگزین ملات شدند.
چسب های کاشت میلگرد برای بتن استفاده می شود و به سهولت میلگرد فولادی را در داخل بتن تثبیت می کند. از همین رو در حین ساخت و ساز برای نصب آرماتورها در داخل سازه های بتنی از چسب های کاشت میلگرد کالم استفاده می شود.

 

آشنایی با چسب های کاشت میلگرد کالم | مقاوم سازان پایتخت

 

انواع چسب کاشت میلگرد

 

برای آشنایی با انواع چسب کاشت میلگرد کالم ابتدا با انواع چسب های کاشت میلگرد از لحاظ نحوه استفاده آشنا خواهیم شد.
این چسب ها دارای ترکیبات شیمیایی و مشخصات مکانیکی می باشد و به سه نوع تقسیم بندی می شوند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

 

چسب کاشت میلگرد کپسولی

 

چسب های کپسولی به صورت دو جزئی هستند و از رزین های پلی استر و رزین اپوکسی وینیل استر تولید می شوند. این چسب ها در داخل شیشه های شفافی عرضه می شوند و برای استفاده از آنها از بوت مخصوص که دارای سر مهره است استفاده می شود. با قرار دادن کپسول در سوراخ های بتن، بولت با اچار بکس برقی در سوراخ می پیچد و موجب شکستن جداره چسب خواهد شد.
چسب های کپسولی در اندازه های ۸ میلی متر الی ۳۰ میلی متر عرضه می شوند و در محیط های خشک و مرطوب کاربرد دارند.

 

چسب کارتریجی

 

این نوع چسب ها دو جزئی هستند و جزء اول آن ها می تواند بر پایه ی وینیل استر، رزین اپوکسی و پلی استر باشد. چسب های کارتریجی برای نصب بولت و آرماتور در سازه های بتنی، سنگی و نیز چوبی استفاده می شوند و از آنجا که از کیفیت بالا و میزان خطای پایینی برخوردار هستند، به طور کلی هزینه آن ها از دو نوع دیگر بیشتر است.
چسب های کارتریجی در دو نوع تک محوره و دو محوره تولید می شوند. در چسب های دو محوره هر کدام از جزء های آن ها درون کپسول جداگانه قرار می گیرد. اما در نوع تک محوره سخت کننده و رزین با هم درون یک محفظه قرار دارند.

 

چسب کاشت میلگرد حجمی

 

این نوع چسب ها به طور کلی دو جزئی و سه جزئی هستند. چسب های کاشت میلگرد حجمی از چسبندگی بالایی در سطوح بتنی و فولادی برخوردار می باشند و دارای مقاومت بسیار کششی و خمشی هستند.
بر اساس نظریات مختلف، چسب های حجمی در میان انواع دیگر چسب ها بهترین چسب می باشند. زیرا از سهولت در اجرا برخوردار هستند و در قسمت های دارای ترک در بتن نیز مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند.

 

چسب های کاشت میلگرد کالم

 

در رابطه با آشنایی با انواع چسب کاشت میلگرد کالم باید به یکی از انواع چسب های کالم که چسب های اپوکسی هستند اشاره کنیم. این چسب ها از دو ماده اصلی رزین و عامل تصویرگر مخلوط می شوند که دارای مقاومت بالا به نیروهای کشش هستند و برای اتصال میلگرد به سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد.
برای آشنایی با انواع چسب کاشت میلگرد کالم می بایست به موارد پیش رو نیز اشاره نمائیم:

 

  • چسب های سیمانی

 

چسب های سیمانی با پودر سیمان و مواد پلیمری تولید می شوند که از کاربرد بالایی در اتصال میلگرد ها در بتن برخوردار می باشند.

 

  • چسب های پلی یورتان

 

نوع دیگری از چسب های کاشت میلگرد کالم، چسب های پلی یورتان می باشند که دارای انعطاف بسیار بالا و مقاومت زیاد نسبت به عوامل محیطی هستند و در اتصالات فلز و نیز تعمیرات سازه ها عملکرد بالایی را دارند.

 

  • چسب های مودیفایرها

 

این نوع چسب ها از خاصیت هایی همچون مقاومت در برابر زلزله برخوردارند و برای اتصالات فلزی در سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

معرفی انواع چسب کاشت میلگرد کالم | مقاوم سازان پایتخت

 

 

کاربردهای چسب کاشت میلگرد کالم

 

چسب های کاشت میلگرد علاوه بر افزودن میلگردها در سازه های بتنی کاربردهای دیگری را نیز دارند که عبارت است از:

  1. افزودن آرماتور در سطوح افقی و عمودی
  2. نصب قطعات خودروها
  3. متصل نمودن صفحات فلزی روی سطوح عمودی
  4. تولید و تعمیر تجهیزات صنعتی
  5. ساخت لوله های فلزی مورد نیاز در صنایع نفت و گاز

 

نحوه استفاده از چسب های کاشت میلگرد

 

ابتدا برای استفاده از چسب کاشت میلگرد، ابعاد سوراخ هایی که در سازه های بتنی قرار است ایجاد شود، محاسبه و تعیین می شوند و سپس محل کاشت میلگرد در سازه بتنی مشخص خواهد شد.
پس از تعیین محل مورد نظر با ابزار مناسب، محل کاشت میلگرد سوراخ می شود و سپس با استفاده از یک برس مناسب هر گونه گرد و خاک ایجاد شده و نیز هر گونه مواد روغنی تمیز می شوند.
پس از طی مراحل فوق باید اطمینان حاصل گردد که داخل سوراخ به صورت کامل خشک باشد زیرا در صورت وجود رطوبت ممکن است موجب عدم چسبندگی چسب شود.
در صورتی که از چسب کارتریجی استفاده می کنید، باید توجه داشته باشید که تزریق آن را به وسیله گان انجام دهید و توصیه می شود که از پالس های اول چسب استفاده نشود.
برای تزریق چسب از انتهای سوراخ اقدام به پر کردن چسب کرده و به مقدار دو سوم چسب تزریق می شود و میلگرد یا بولت به صورت پیچشی وارد سوراخ خواهند شد.

 

پیشنهاد عالی برای عزیزان

 

چسب کاشت میلگرد کاربردهای بسیاری را در صنعت ساخت و ساز دارد و موجب افزایش مقاومت سازه و نیز افزودن قسمت های جدید به سازه می شود.
این مطلب جهت آشنایی با انواع چسب کاشت میلگرد کالم نگاشته شده است. مقاوم سازان پایتخت، از تیم های حرفه ای در صنعت مقاوم سازی ساختمان می باشد که خدمات کاشت میلگرد در بتن را به صورت تخصصی و با انواع چسب کاشت میلگرد کالم عرضه می نماید.

 

راه های ارتباطی با مجموعه مقاوم سازان پایتخت

 

 ۰۹۱۲۵۷۲۴۸۴۰

 ۰۲۱-۳۳۲۵۵۹۲۵

 

 تهران – میدان شهدا – پشت اداره برق – کوچه شفیعی – بن بست پوریان – پلاک ۱۳

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)
آشنایی با انواع چسب کاشت میلگرد کالم
برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.